دسته‌بندی‌ها

 مطالب مرتبط

به گزارش روابط عمومی شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید)، این شرکت همانند...
دانشجویان دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران در روز...
نوروز ترنمی از عشق و زیبایی، تجلی‌گر حال و احوالی نو و...
به گزارش روابط عمومی شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید)، اولین پروژه...

آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی – پژوهشی و فناوری بین شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی – پژوهشی و فناوری بین شرکت دانش‌بنیان گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید) و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط‌عمومی شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید)، این آیین صبح روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه جاری در محل کارخانه این شرکت برگزار شد، دکتر محمدباقر محمدصادقی آزاد، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مهندس محمد متقی پور، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید) تفاهم‌نامه همکاری را با درنظرگرفتن امکانات طرفین اعم از نیروی انسانی، فناوری‌های موجود، دادها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امضا نمودند.

این تفاهم‌نامه که باهدف توسعه و استفاده از امکانات علمی و تحقیقاتی، پژوهش‌های کاربردی و توسعه فعالیت‌ها، ایجاد بازارهای جدید، شناسایی بازار برای پروژه‌های نوپا و نوآفرین دانشجویان، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی، تدوین و امضا شد. طرفین مقرر نمودند باتوجه‌به موضوعات تبیین شده با یکدیگر همکاری نمایند.

مهندس متقی پور ضمن ابراز خرسندی از شرایط فراهم شده برای امضای این تفاهم‌نامه، ابراز امیدواری نمود این تفاهم‌نامه که بیشتر در زمینه علمی، فنی و پژوهشی هست هر چه سریع‌تر به‌صورت واقعی و عمل‌گرا اجرایی شده و بتواند نیازهای پژوهشی و فنی طرفین را برطرف نماید.

ایشان ادامه دادند تمامی سعی و تلاش این شرکت بر بومی‌سازی تمامی قطعات سوزن، این محصول استراتژیک هست و این مهم با ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه محقق خواهد شد.

دکتر محمدصادقی آزاد نیز دراین‌خصوص گفتند: باتوجه‌به اینکه یکی از وظایف اجتماعی دانشگاه‌ها ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه هست، هم‌افزایی منجر به پیشرفت هر دو مجموعه خواهد شد و همچنین ابراز امیدواری نمود با استفاده از امکانات هر دو مجموعه شاهد موفقیت‌هایی در عرصه صنعت و علم خواهیم بود.

گفتنی است اعضای هیئت‌علمی دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم پایه و رابط صنعت و دانشگاه این دانشگاه و تعدادی از معاونین و مدیران شرکت ایرید در این مراسم حضور داشتند.

شرکت دانش‌بنیان گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه مؤسسه صندوق کارکنان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هست که به‌عنوان تنها تولیدکننده انواع سوزن‌های ریلی در کشور فعالیت می‌کند و کشور را ازاین‌حیث بی‌نیاز از واردات کرده است. این شرکت با توان و اتکا به نیرو و ظرفیت بالای متخصصان خود توانسته است، انواع سوزن‌های ریلی با شعاع مختلف را تولید و این سوزن‌ها در خطوط مختلف راه‌آهن و قطار شهری‌های کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *