گسترش صنایع ریلی ایران چگونه دانش‌بنیان شد؟

با ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، شرکت گسترش صنایع ریلی ایران در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت. شرکت دانش‌بنیان بر اساس قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات این‌گونه تعریف شده است:

شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به‌منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و باارزش افزوده فراوان به‌ویژه در تولید نرم‌افزارهای مربوط تشکیل می‌شود.

طبق قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت گسترش صنایع ریلی ایران با اخذ این مجوز می‌تواند از مزایای چشمگیری نظیر استفاده از تسهیلات صندوق شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از نخبگان دانشگاهی، رفع نیازهای فناورانه صنایع بزرگ، حمایت از ورود شرکت‌ها به بورس، تسهیلات تولید صنعتی، ضمانت‌نامه‌ها، تسهیلات اوراق خزانه، معافیت از پرداخت حق بیمه قراردادها و … به مدت ۲ سال استفاده کند.

امید است این رویداد گامی در جهت پیشرفت و کسب موفقیت‌های بیشتر باشد.

گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌ها

  • (ISO9001:2015) گواهینامه استاندارد های سیستم مدیریت کیفیت
  • (ISO14001:2015) گواهینامه مدیریت محیط زیست
  • (IMS) گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه

ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و سطح کیفی بالای تولیدات و فعالیت‌ها منجر به اخذ گواهینامه‌های مختلف برای ایرید شده است. اخذ تاییدیه‌های کیفی محصولات شرکت از مراجع داخلی، خارجی و مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش فراتر از استانداردهای مرتبط و پایش پیوسته عملکرد محصولات بعد از نصب و بهره برداری نشانگر آن است که ایرید همواره در پی ارتقاء سطح کیفی تولیدات، خدمات و عملکرد خود منطبق با نیازهای مشتریان است.