گسترش صنایع ریلی ایران چگونه آغاز شد؟

شرکت دانش بنیان گسترش صنایع ریلی ایران در شهریور سال ۱۳۸۴ با جدا شدن از شرکت ماشین سازی تبریز به عنوان یک شرکت مستقل تابع سازمان گسترش و نوسازی ایران و تحت لیسانس شرکت وسلو کوجیفر فرانسه کار خود را آغاز نمود. سپس با اجرای سیاست های اصل ۴۴ در خردادماه سال ۱۳۸۷ به موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید.

در تمام این سال ها ایرید توانست در تولید قطعات تخصصی ریلی و هسته مرکزی سوزن ریلی خود را به استاندارد های جهانی برساند و با بکارگیری مدیریت هوشمندانه و علمی خود را به یکی از تولیدکنندگان حوزه حمل و نقل ریلی در منطقه معرفی نماید. در این راستا این شرکت در سال 1397 با توجه به بازگشت تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران و به منظور جلوگیری از توقف تولید، حفظ سهم بازار و همچنین دستیابی به دانش فنی طراحی تولید سوزن، انجام پروژه های خودکفایی را در دستور کار خود قرار داده که از جمله می‌توان به پروژه های خودکفایی تولید تکه مرکزی منوبلوک، ریل زبانه فورج شده اشاره کرد که در مرحله تولید انبوه قرار دارند.

خدمات تخصصی در حوزه حمل و نقل ریلی

امروزه شرکت ایرید با بکارگیری و پیاده سازی دستگاه های تمام اتوماتیک رباتیک و تست حرفه ای محصولات در کارگاه ماشین سازی، کارگاه مونتاژ، کارگاه جوشکاری و کارگاه تعمیر و نگهداری تجهیزات و انجام خدماتی چون نصب سوزن ریلی، راه اندازی و تست امنیتی سوزن ریلی، آموزش و صدورگواهینامه های آموزشی، تامین ریل و قطعات یدکی و ادوات ریلی خطوط راه آهن بین شهری و شهری و اجرای پروژه ماشین کاری تیغه و اجرای پروژه جوشکاری ترمیت به صورت حرفه ای به سمت پیشرفت حرکت نموده است و در حال حاضر بعنوان اولین و تنها تولید کننده سوزن در کشور مشغول فعالیت می باشد.

چشم انداز پیش روی ایرید

ایرید با ارائه محصولات و خدمات فنی و مهندسی تخصصی در حوزه حمل و نقل ریلی در خطوط راه آهن سراسر کشور و متروهای شهرری و کمک به توسعه معادن و بنادر کشور در نظر دارد با گسترش دامنه فعالیت تولیدی کشور و نگاه هوشمندانه به بازار کسب و کار داخلی و بازارهای بین المللی، تبدیل به بزرگترین شرکت صادرات خدمات، ادوات و قطعات ریلی در منطقه گشته و از نگاه ذینفعان بعنوان خوشنام ترین، توانمندترین، حرفه ای ترین و معتبرترین شرکت تولیدی در مدیریت،دقت، سرعت، کیفیت و خدمات پشتیبانی در سطح بین المللی گردد.

ماموریت و مسیر راه ایرید

ایرید که با اجرای سیاست های اصل 44 در خرداد سال 1387 به موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگزار گردید و نظر به سال تولیدتولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی همواره ضمن بومی نمودن صنعت ریلی، صرفه جویی ارزی، اشتغال جوانان و نخبگان را اصل و ماموریت خود قرار داده و در این مسیر با تولید سوزن ریلی مورد نیاز مسیرهای ریلی راه آهن سراسر کشور و خظوظ ریلی مترو استانها و تحقق و توسعه روز افزون، وابستگی به کشورهای بیگانه را کاسته است.

ارزش‌ها در ایرید